Faaliyet Alanlarımız
Kira Hukuku

Modern dünyanın getirilerinden biri de kira sözleşmesi, kiracı, kiralanan taşınır ve taşınmazlar ve doğal olarak bütün bunlardan doğan uyuşmazlıklar olmuştur. Artık kira ilişkisinin safi güvene ve iyi niyete dayalı olarak kurulması bu ilişkinin her iki tarafına da zararlar vermektedir. Çoğunlukla maddi olmakla birlikte manevi zararlara da sebep olan bu uyuşmazlıkların çıkış noktası çok büyük bir oranla kira sözleşmesinin yokluğundan veya eksik ve hatalı olmasından kaynaklanmaktadır. Kira ilişkisini kuran bir kira sözleşmesinin olmaması veya sözleşme olsa da etkin bir sözleşme vasfını haiz olmaması kiralayan için aylarca kira gelirinden mahrum olmak, kiralanan mal üzerinde oluşan zararlara katlanmak zorunda kalmak gibi durumlara sebebiyet vermekte ve kiracı için de haksız tahliye, kira konusu eşyadan layıkıyla yararlanamam gibi sonuçlara sebebiyet vermektedir.

Kira ilişkisinden doğan uyuşmazlıklara yönelik olarak hizmet veren Geyikli & Aydın Avukatlık Bürosu, konut veya işyeri kiralamaları, finansal kiralamalar, filo kiralamaları ve ürün – hasılat kiralamalarında yaşanabilecek tüm uyuşmazlıklar hakkında bünyesindeki kira avukatı vasıtasıyla danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Geyikli & Aydın Avukatlık Bürosu bünyesindeki kira avukatı; bu tür sıkıntıların yaşanmaması veya bu mümkün değilse en aza indirebilmek için kira sözleşmelerinin hazırlanması, mevcut sözleşmelerin incelenmesi ve değerlendirilmesi, tahliye taahhütlerinin hazırlanması bunların yanında mevcut sözleşme ile fiili durum arasındaki farkların tespiti ve bu farkların mahkeme kararıyla giderilmesi ve başta tahliye davası, kira tespit davası, kira uyarlama davası olmak üzere bu alanda gerekli tüm davaları açmakta ve takip etmektedir.

Kira Hukuku Hakkında Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Kira davalarına bakan avukatlar, kira avukatı, kiracı tahliye avukatı, avukat kira sözleşmesi örneği, kira sözleşmesi avukat, kiracı avukatları, kira avukatı istanbul, kiracı tahliye davası masrafları ne kadar, kira hukuku avukatı, İstanbul kiracı tahliye avukatları , avukatsız tahliye davası, kiracı tahliye davası ne kadar sürer?

Call Now ButtonHemen Ara