Faaliyet Alanlarımız
Kentsel Dönüşüm Hukuku

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve bu kanunun Uygulama Yönetmeliği uyarınca; hali hazırda çok sayıda muğlak noktası ve teorik eksiği olan Kentsel Dönüşüm konusunda gerek müteahhit gerek arsa payı sahibi açısından en doğru değerlendirmelerin ve maksimum menfaatin temini elzem hale gelmiştir.

Gelinen noktada bu menfaatin temini tarafların tamamı için hukuki sürecin lehe ve doğru bir şekilde yönetilmesi ile mümkün olabilmektedir. Aksi halde müteahhit için iflas ile, arsa payı sahibi için ise yıllarca verilen emeğin tabiri caizse bir çırpıda kaybolması gibi talihsiz sonuçlar kaçınılmaz olmaktadır.

Geyikli & Aydın Avukatlık olarak bünyemizdeki Kentsel Dönüşüm avukatı vasıtasıyla, riskli yapı tespitinden başlayarak; ortak karar protokolünün oluşturulması, yıkım kararının alınması ve uygulanması, Kat Malikleri Kurulu kararlarına muhalif arsa payı sahiplerinin paylarının satışa çıkarılması, kat karşılığı inşaat sözleşmesinin hazırlanması veya hukuki incelemesinin yapılması, yıkımdan sonraki inşaat sürecinin kat karşılığı inşaat sözleşmesine uygunluğunun denetlenmesi vs. alanlarında çalışmalar yapmaktayız.

Kentsel Dönüşüm Hukuku Hakkında Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Kentsel dönüşüm yasası, kentsel dönüşümde son değişiklikler, kentsel dönüşüm konusunda uzman avukat, kentsel dönüşüm hukuki danışmanlık, kentsel dönüşüm avantajları, kentsel dönüşümün yararları ve zararları, kentsel dönüşüm hukuk bürosu Kentsel dönüşüm dava dilekçesi, kentsel dönüşüm nedir?

Kentsel dönüşüm dava dilekçesi , kentsel dönüşümde azınlık hakları , kentsel dönüşüm Danıştay kararları , kentsel dönüşüm yürütmeyi durdurma kararı örnekleri , kentsel dönüşümde 1/3 ün hakları , kentsel dönüşüm dava dilekçesi örneği , kentsel dönüşüm anayasa mahkemesi iptal kararı , kentsel dönüşümde ihtiyati tedbir

Call Now ButtonHemen Ara