Faaliyet Alanlarımız
Kat Mülkiyeti Hukuku

Modern şehir hayatının kaçınılmaz bir gerekliliği olan siteler; insanların nezih ve güvenilir mesken ve sosyal çevre ihtiyacını karşılamaktadır. Ancak öte yandan zaman zaman onlarca ve hatta yüzlerce daire büyüklüğünde olan sitelerde ciddi bir yönetim sorunu ortaya çıkmaktadır. Spesifik alanlarda profesyonelleşmeye muhtaç olduğumuz bu dönemde site sakinlerinden herhangi birinden veya birkaçından koca bir sitenin layıkıyla yönetmesini beklemek mümkün değildir. Gelinen noktada site yöntemleri başta 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu olmak üzere yasal mevzuata ve bunların uygulamadaki karşılığına hâkim profesyonel ekiplerle iş birliği yapmak zorunda kalmaktadır.

Geyikli & Aydın Avukatlık Bürosu sitelerin ve özellikle site yönetimlerinin ihtiyaç duyacağı her nevi hukuki desteği sunmakta, Kat Malikleri Kurulu’nun toplantılarını organize etmekte ve toplantının yönetimini üstlenmektedir. Bununla birlikte kat mülkiyetinden doğan uyuşmazlıklar, bina yönetimi sözleşmeleri, proje yönetimi sözleşmeleri, alışveriş merkezleri yönetim sözleşmelerinin hazırlanması konusunda müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır

Öte yandan yine site yönetimlerinin korkulu rüyası olan “ödenmeyen aidatlar” konusunda da başta ödenmeyen aidatlara ilişkin icra takibi başlatmak olmak üzere hukuki süreci derhal ve ivedilikle başlatarak sonuca ulaştırmaktadır Sitenin bakımı, onarımı, korunması ve yönetimi ile alakalı iş birliği yapılan ve yapılacak olan üçüncü kişilerle kurulacak olan hukuki ilişkinin esaslarını ve yürütülmesini tayin ve tanzim etmektedir.

Ayrıca site veya toplu yapılarda çalışmakta olan güvenlik görevlisi, bahçıvan, temizlik görevlisi, kapıcı gibi iş ilişkisi kurulmuş çalışanların işçilik alacaklarına dayanarak siteye karşı açacağı davaların arabuluculuk görüşmelerinin yapılması, dava açılması durumunda vekillik görevini özenle ve titizlikle yerine getirmekteyiz.

Kat Mülkiyeti Hukuku Hakkında Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Kat mülkiyeti konusunda uzman avukat , kat mülkiyeti avukatı İstanbul , kat mülkiyeti avukatlık bürosu ?

Site yönetimi avukatlık ücreti , site avukatlığı sözleşmesi , apartman avukatlık ücreti apartman avukatlığı , apartman avukatlığı ücreti , apartman yöneticisi avukat tutma yetkisi , apartman davaları avukat , apartman yönetimi avukata nasıl vekalet verir ?

Aidat borcu icra takibi örneği , aidat borcu icra takibine itiraz , aidat borcu icra takibi dayanak belge , aidat borcu icra takibi yetki , aidat ödemeyen kiracıya icra takibi , aidat borcu icra takibine itiraz dilekçesi , apartman aidat borcu ödenmemesi ve cezası , aidat alacağı icra takibi örneği nasıldır ?

Call Now ButtonHemen Ara